"אדמה היא אסם גדול האוצר בקרבו זכרונות, תשוקות, מסורת. אדמה היא גם נוף-האדם וביתו. טרסות מעובדות ובתי-אבן, גשרים וסכרים, ארמונות וישובים, חומות ומגדלים, חרבות ומקדשים, עמים ואלים, עץ ואבן וכל החי למינהו, כל עקבותיו של האדם משחר ההיסטוריה וכל הנתונים של הנוף"

עמוס קינן, "אל ארצך אל מולדתך"
ברוכים הבאים לאתר הבית של "אדמה - מסעות וטיולים"
לאתר ארבע מטרות עיקריות: למסור מידע עלינו, על האופן שבו אנחנו מתווים את דרכנו, על הטיולים שאנחנו מציעים. ו ...אם החלטת לנסוע אתנו, לתת לך כמה כלי עזר להכנת הטיול.
וכשאתה משוטט באתר הווירטואלי, או משוטט בעולם הריאלי, זכור:
"טיול אינו רק נסיעה ממקום אחד למשנהו. יתר על כן, זהו חיפוש אחר מקלט לנפש, הזנת רוח האדם ולימוד מחדש".
אורטגה אי-גאסט
האדמה הטובה
"אדמה" " היא חברה שנוסדה על מורשתה של חברת הטיולים "משולש הזהב" למרות השנים הקצרות ש"משולש הזהב" פעלה בשוק (בשנים 1995-2000), היא הצליחה להטביע חותם של איכות בעולם הטיולים הגיאוגרפיים. "אדמה" נולדה כדי להמשיך את אותה מורשת, להניף את אותם דגלי איכות ולצקת בטיולים את אותה רוח. העולם השתנה מאז, וגם אנחנו, אבל הערכים עליהם אנחנו מתבססים הם אותם ערכים והדרך היא אותה דרך-ארץ. זוהי דרך האדמה.

כאז כן עתה, אנחנו רואים בטיול אמצעי לפתוח חלון לתרבויות ונופים אחרים, לקשור קשרים אנושיים, להרחיב את הדעת, להתנסות בחוויה בלתי אמצעית עם אנשים דומים, אך שונים מאתנו, ומעל לכל הזדמנות לרפלקסיה עצמית שמאפשרת לנו לבחון את עולמנו אנו באור חדש.

אז בוא אתנו, ונראה לך את כל היפה שבעולם!

ניסו קדם
מנכ"ל, אדמה מסעות וטיולים
עובדי אדמה
צוות עובדי אדמה קטן, אך מנוסה מאד בתפעול טיולים ועם היכרות מעמיקה עם יעדי הטיול. להלן רשימת בעלי תפקידים עיקריים שילווו אותך בתהליך הבחירה והיצירה של טיול במסגרת "אדמה":

ניסו קדם - : התחיל את דרכו, בשנת 1983, כמדריך טיולים בחברת "נאות הכיכר" ואח"כ כמדריך ב"חברה הגיאוגרפית" למגוון יעדים במזרח הרחוק. בשנת 1995 הקים את חברת הטיולים "משולש הזהב" ושימש בתפקיד מנהל החברה עד למיזוגה עם ה"חברה הגיאוגרפית" בשנת 2000. בשנים 2000-2003 שימש כמנהל חטיבת הטיולים הגיאוגרפיים ב"חברה הגיאוגרפית". בינואר 2005 ייסד את "אדמה - מסעות וטיולים" ומשמש מאז כמנהל החברה.
לינור שמאי-לוי -: טיילה רבות בעולם ומשלבת את אהבתה לטיולים עם תפקידה כמנהלת תפעול טיולים בחברת "אדמה – מסעות וטיולים" מאז אוק' 2007. התחילה את דרכה בתפעול טיולים ב"חברה הגיאוגרפית" בה עבדה 8 שנים והייתה אחראית על הטיולים לאסיה והפסיפיק. בוגרת תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ותואר שני במנהל עסקים.
עליסה שפר - : טיילת מנוסה, שחרשה את שבילי העולם, בעלת תואר ראשון בלימודים כללים. מאז שנות ה-90 מלאה שורה של תפקידי תפעול טיולים וניהול תפעול במגוון חברות בענף התיירות. מנהלת את תפעול הטיולים בחברת "אדמה – מסעות וטיולים" מאז ספט' 2005.
מאיה טיירי - : : מטיילת ומדריכה בתת היבשת ההודית ונפאל. בוגרת החוג ללימודי מזרח אסיה ופילוסופיה באוניברסיטת ת"א. בשנים האחרונות הדריכה טיולי נשים להודו . מנהלת תפעול הטיולים בתת היבשת ההודית ובאסיה התיכונה משנת 2008.
רותה פוזמנטיר - : התחילה את דרכה בעולם התיירות בשנת 2005 כאשר הקימה את בה מצאה את דרכה למיצוי יכולותיה וכישוריה בתחום הארגון, התפעול והיזמות. בנוסף שימשה כמלוות קבוצות נשים להודו ובהנחייתה אפשרה התפתחות והתבוננות פנימה ע"י יצירת נקודות מבט חדשות. סיימה לימודי הנחיית קבוצות באוניברסיטה הפתוחה. ביולי 2008 הצטרפה לצוות "אדמה".
רותי פלג - מנהלת המשרד ושירות הלקוחות: התחילה את דרכה בעולם התיירות בשנות ה-80 בשיווק וקידום תיירות נכנסת מגרמניה לישראל. בשנים 1996-2000 ניהלה את המשרד ואת שירות הלקוחות של חברת "משולש הזהב" . רותי ממלאת תפקיד זהה ב"אדמה" מיום הקמת החברה.
חנה'לה ונגר - התחילה את דרכה בענף התיירות לפני יותר מ-25 שנה בחברה הגיאוגרפית. טיילה בלמעלה מ-40 מדינות ומילאה שורה של תפקידים בתחומים שונים, בעיקר בניהול אופרציה של טיולים בכל העולם. הצטרפה לצוות "אדמה" וממשיכה לשלב את אהבת הטיולים עם נסיונה בתפעולם.
מדריכי אדמה
עיקר גאוותנו היא על מדריכנו. כולם "חרשו" את ארצות היעד ביסודיות, כשתרמיל על גבם והם משלבים אהבת טיולים עם למידה והוראה בתחומים אקדמיים רלוונטיים. לכל אחד ואחת מהם איזור התמחות משלו, המשותף לכולם הם ההערכה והכבוד שהם חשים לאנשים ולתרבויות ביעדים אליהם הם מדריכים.

להלן רשימה חלקית של מדריכי הטיולים בחברתנו (לפי סדר א'-ב'):

פרופ' משה אגמי - אקולוג וחוקר בעל שם עולמי בתחומי מחקר בוטניים וזואולוגיים, ניהל את הגנים הבוטניים באוניברסיטת תל אביב במשך 13 שנים. זה שנים רבות, מתמחה בהדרכת טיולים ייחודים בדגש טבע מסביב לעולם ובעל יכולות גבוהות של מתודה וחיבור מודרכים לעולמות תוכן שקשורים לסביבה ונוף.

נדי אורמיאן -: חבר קיבוץ יטבתה. בוגר לימודי היסטוריה ומדעי המדינה. מדריך ותיק ומנוסה למגוון יעדים באירופה: אירלנד, פורטוגל ומדיירה, ארצות יוגוסלביה לשעבר ועוד. בהדרכתו משלב את אהבתו לאירופה, למקורותיה, ההיסטוריה, תרבותה ואנשיה כאילו היה בן המקום.

אסנת אל כביר - אמנית, מרצה ומופיעה. חייתה ולמדה בהודו במשך 9 שנים רצופות. מופיעה בארץ ובחו"ל במופעי מוסיקה, מחול ותיאטרון. מלמדת מוסיקה ברימון ובסמינר לוינסקי. מחברת הספר "במפגש הנהרות - 9 שנים בהודו" בהוצאת מודן. מדריכה מנוסה לתת היבשת ההודית, דרום מזרח אסיה וסין.

דודו אל כביר - נגן וינה ומוסיקאי המתמחה במוסיקה ההודית. טייל ולמד תקופות ממושכות בהודו. מדריך לתת היבשת ההודית.
דוד אפיק - מורה דרך בארץ ומדריך שחקר, תקופה ממושכת, את סין ואת דרום מזרח אסיה. בחיי היומיום משלב הדרכה ועסקים בסין. מדריך למגוון מסלולים, בהתמחות של טיולים אתגריים בחבלי ארץ נידחים במערב סין.
דנצ'ו ארנון - עיתונאי, צלם, מרצה ומדריך טיולים בנושאים הקשורים בארץ ישראל ובמזרח הקרוב. בעל תואר שני בכלכלה וחקלאות בפקולטה לחקלאות ברחובות, אולם החליט לעסוק בגרפיקה וצילום. היה כתב תיירות ב"דבר השבוע", בידיעות אחרונות וב"עולם האישה". כיום כותב ב"טבע וארץ" ב"מסע אחר" ובמהדורה הישראלית של "נשיונל ג'יאוגרפיק". כתב ארבעה ספרים הנוגעים לתולדות ארץ ישראל ולתרבותה. השתתף בהפקת שישה סרטים על טקסים בישראל, בהפקת נשיונל ג'יאוגרפיק. בשנת 1991 ייסד את "ראש ירוק": מרכז לימודים למבוגרים - מכון ללימודי תרבות בדגש ארץ ישראל, בו הוא מתכנן ומפיק הרצאות וסיורים וטיולים בארץ ומחוצה לה. מדריך טיולים ותיק בארץ , בטורקיה ובמצרים.
מוטי אפשטיין - מדריך, טייל ומשוטט ותיק בשבילי המזרח הרחוק והקרוב. גיאוגרף ובוגר לימודי הודו בהשכלתו, מומחה לתרבויות המזרח בהכשרתו. מדריך טיולים בדגש רוחני ואחר במגוון יעדים במזרח הרחוק, בטורקיה ובירדן.

רונית אתרוג - ציירת בעלת סטודיו פעיל, מומחית לאמנות אירופאית, מזרחית ופרה קולומביאנית. אוהבת אנשים, תרבויות, נופים ולספר סיפורים . מדריכה באירופה, אסיה ודרום אמריקה .

מיכל חדד - : סיימה לימודי תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה ויחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית, חיה ביפן כ-6 שנים, שם השלימה את לימודיה וסיימה תואר שני ודוקטורט. במשך שהותה ביפן מצאה עצמה מרותקת מהתרבות היפנית בכל יום מחדש ולכן שקדה על העמקת הבנת החברה המיוחדת והשונה הזו. מדריכה מנוסה, חובבת פסטיבלים מושבעת וטיילה בכל מחוז ומחוז ביפן. דוברת יפנית שוטפת.
ליאור בר - דוקטורנט לאנתרופולוגיה באוניברסיטת בן גוריון ומדריך ותיק המתמחה בטיולים לתת היבשת ההודית, לדרום מזרח-אסיה ולמדינות הבלקן. בשנת 2005 פרסם מדריך טיולים לקרואטיה, סלובניה ומונטנגרו. עבודת הדוקטורט של ליאור עוסקת בסוגית הפוליטיקה של שימור באתרי מורשת עולמיים. לצורך עבודת השדה שהה תקופה ממושכת בלאוס.

חן ברם - אנתרופולוג ופסיכולוג ארגוני, עמית מחקר במכון טרומן באוניברסיטה העברית. עוסק במחקר אנתרופולוגי, בייעוץ ארגוני, בחינוך ובהנחיית קבוצות. מלמד על ארגונים וריבוי תרבויות. בוגר בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית ובעל תעודת מורה דרך מוסמך. מדריך ותיק למגוון יעדים בהודו, סין ואסיה התיכונה.

ד"ר שמעון גת - מדריך בכיר ומרצה לנושאים הבאים: עולם האסלאם, ארכיאולוגיה, הסטוריה ונושאים בגיאוגרפיה. מדריך מנוסה למגוון יעדים: מצרים, ירדן, אוזבקיסטאן, קירגיזסטאן, קזאחסטאן, גיאורגיה, ארמניה, אזרביג'אן, יוון, איטליה, איי הים התיכון, בולגריה, גרמניה ופולין.

גליה דור - מרצה ומדריכה בכירה שחייתה ועבדה מספר שנים במזרח אסיה - בעיקר ביפן, שבה עסקה כביולוגית במחקרי קופים, ובטייוואן, שבה למדה סינית וטאי-צ'י. את לימודי הביולוגיה המשיכה לתואר השני בו חקרה את דולפיני הריף באילת וכיום גליה מחזיקה בתואר שני בלימודי מזרח אסיה וממשיכה לדוקטורט. גליה פרסמה שלושה ספרים: האחד עוסק בתרבות האוכל של יפן, השני בדולפינים והשלישי על מסעות מרקו פולו בסין. בעיסוקיה גליה משלבת בין תרגום וכתיבה, אירוח יפני מסורתי של ארוחת הקאיסקי והדרכת טיולי דגש למזרח אסיה.

ד"ר אסי דורון - ד"ר לאנתרופולוגיה תרבותית המתמחה באנתרופולוגיה של תת היבשת ההודית. בשנים הארוחות עסק במחקר שדה אינטנסיבי בקרב שייטים בנהר הגאנגס. מדריך מנוסה בשבילי המזרח הרחוק ודרום מערב הפסיפיק. בשנים האחרונות הדריך בעיקר בהודו, נפאל, תאילנד, אוסטרליה, ניו זילנד ואיי ונואטו.

אתי דיין - מדריכה ותיקה ומנוסה לאפריקה. חיה, נושמת ומטיילת את היבשת השחורה מזה שנים ארוכות. מתגוררת מזה מספר שנים בכפר של שבט מסאי בקניה, בעלת תואר שני בלימודי אפריקה ומשלבת את השכלתה האקדמאית עם אהבתה למקום ולאנשיו.

פיקי דיין - מדריך וותיק ומנוסה לארצות מזרח אסיה. מתמחה בנושאי דתות, פילוסופיה ומחשבת המזרח. ניהל סמינרים רבים בנושאים שנוגעים לאורח החיים של המזרח הרחוק (רפואה שמאנית, מדיטציה), וטייל תקופות ארוכות בתת היבשת ההודית, ובאזורים המבודדים של דרום מזרח אסיה - לאוס, וייטנאם, קמבודיה ועוד.

דינה היימן - מטיילת ומדריכה מנוסה שלבה במזרח. מן הישראלים הראשונים שביקרו בסין עוד בשנת 1985. בעקבות מסעה הראשון לסין כתבה את הספר :"צברים על דרך המשי". בעלת תואר שני, מאונ' תל אביב, בדגש לימודי נשים. בעלת הכשרה אנתרופולוגית. כותבת טור קבוע במוסף "סופשבוע" של מעריב.

אלון וינר - טייל ומדריך ותיק, דובר רוסית, המתמחה בגוש המדינות שהווה את ברית המועצות לשעבר, בכללם רוסיה, אוקראינה, אוזבקיסטן, קירגיסטן, גאורגיה, ארמניה ושאר הרפובליקות המוסלמיות שנפרדו מברית המועצות. התמחותו האקדמית היא בתחום של הרפובליקות המוסלמיות של ברית המועצות לשעבר. בימים אלה הוא שוקד על עבודת דוקטורט בנושא מטעם אוניברסיטת ת"א.

ד"ר גלעד (גילי) חסקין - טייל ותיק עם ניסיון תרמילאי ברחבי העולם. בעל תואר דוקטור מטעם החוג ללימודי ארץ-ישראל באוניברסיטת חיפה ומורה דרך מוסמך. מדריך טיולים בעל נסיון עשיר במגוון יעדים בחו"ל. שימש מספר שנים כמנהל מחלקת ההדרכה בחברה הגיאוגרפית. כתב וצלם ששלל כתבותיו התפרסם במגזינים מקצועיים.

מאיה טיירי - מטיילת ומדריכה בתת היבשת ההודית ונפאל. בוגרת החוג ללימודי מזרח אסיה ופילוסופיה באוניברסיטת ת"א. בשנים האחרונות הדריכה טיולי נשים להודו . מנהלת את תפעול הטיולים לתת היבשת ההודית בחברת "אדמה" משנת 2008.

ארז יוסקוביץ' - מרצה, חוקר ומתרגם בתחום יפן ומזרח אסיה. השלים את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת טוקיו וכיום משמש כמרצה בחוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל-אביב. תחומי המחקר המרכזיים שלו הם בודהיזם יפני והקשר שבין דת ומסורת לחברה היפנית העכשווית. מתגורר מספר שנים ביפן ושולט בשפה ומכיר את תרבות יפן על בוריה. לאחרונה תרגם מיפנית את ספרו של נוסקה אקיוקי )- "סיפורי מלחמה לילדים" (הוצאת ידיעות ספרים.

אופיר יעקבסון - בוגר האוניברסיטה העברית בחוג ללמודי הסביבה וגיאוגרפיה, מטפס צוקים, מדריך ומטייל ברחבי הארץ וארצות הים התיכון, נדד ברחבי העולם הלטיני במשך כשלוש שנים וטייל תקופה ממושכת ברחבי תת היבשת ההודית תוך לימוד מעמיק של תרבותה הייחודית. מרצה בקורסי מורי דרך ובשלבי סיום תואר שני במדעי הדתות

יותם יעקבסון - מורה דרך בארץ ובחו"ל, כתב וצלם. שהה בהודו תקופות ממושכות. מדריך לאורך נתיבי הסחר הקדומים באסיה: בסרי לנקה, הודו, נפאל, טיבט, טורקיה, גיאורגיה וארמניה, שם התוודע אל ההגות, אורחות החיים, האמונות והפולחן המקומיים.
www.yotamjacobson.co.il

אורית יקותיאלי - דוקטורנטית במחלקה ללימודי מזרח תיכון באונ' בן-גוריון. מתמחה בציביליזציה המוסלמית בכלל ובהיסטוריה ואנתרופולוגיה של מרוקו בפרט. מדריכה ותיקה בטיולים למרוקו וטוניסיה.
ד"ר יעל כהן - רופאה בהכשרתה, מומחית לנפאל בנשמתה. במשך שנים ארוכות שימשה כרופאה בקטמנדו, אותן ניצלה להיכרות עם מסלולי הטרקים בכל רחבי הממלכה. מדריכת טיולי טרקים בהימלאיה בנפאל והודו.
יָנֵץ לוי - סופר, מספר סיפורים, חוקר תרבות הודו, מרצה ומתרגם. בעל טור קבוע על תרבות הדיבור הרוחנית בישראל ב-NRG מעריב, וטור מפגשים באתר "מהות החיים", כותב קבוע ב"ספרות מעריב", במגזין "חיים אחרים" ועוד; בוגר התכנית הבינתחומית למצטיינים באוניברסיטת תל אביב. מזה כ-10 שנים שב ינץ וחוזר להודו, לומד וחוקר את תרבותה ושמח לשתף אחרים בידיעותיו.

ד"ר גוסטב מייסלס - מרצה בתחומים מגוונים ובנה תכניות לימודים לנושאי איסלאם, היסטוריה של המזרח התיכון, היסטוריה כללית על תקופותיה, אומנויות, אקטואליה ובלשנות כללית ועברית. פעיל בהוראה בתחומים שונים של נסיעות ותיירות . מדריך טיולים בכל העולם, והיה בזמנו חלוץ בהובלת טיולים ליעדים כמו קובה, מקסיקו, רוסיה, הונגריה, צ'כיה ובולגריה.

רותי מילר - התחילה את דרכה בלימודי ארכיאולוגיה, אבל הפכה את היצירה בקדרות, הנחיית קבוצות וסדנאות לנגיעה בחומר לעיסוקה העיקרי. מדריכה באגן הים התיכון, בדגש על טיולים המשלבים סדנאות יצירה ומפגשים עם אומנים ויוצרים מקומיים.

ד"ר חיים מנדלסון - ד"ר לאסטרונומיה המטייל בכדור הארץ לא פחות משהוא צופה בכוכבים, ומעשיר, בהיכרותו הרחבה עם מגוון יעדים במזרח הרחוק, באירופה ובאמריקה את הדרכת הטיולים, בה הוא עוסק מתחילת שנות ה-90.

נילי מני-וקנין - בעלת תואר ראשון בבלשנות ותואר שני במשאבי אנוש. בעיסוקיה משלבת בין הוראה והדרכה. מדריכת טיולים בארץ , באגן הים התיכון, דרום מזרח אסיה ומזרח אפריקה .
משה מנע - ביולוג ומשפטן בהכשרתו. טייל ותיק ומדריך מנוסה למגוון יעדים בצפון אמריקה ובאמריקה הלטינית ובדרום מזרח אסיה.
יוסי מערבי - מרצה במרכז ללימודים אקדמיים, חוקר תהליכים פסיכולוגיים בארגונים ויועץ לארגונים. דוקטורנט במסלול הישיר למצטיינים בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. מדריך מנוסה בסין, טיבט, נפאל ומרוקו.
יוסי בוכמן - תואר ראשון בגיאוגרפיה מורחב ובארכאולוגיה ותואר שני בגיאוגרפיה היסטורית באוניברסיטת תל-אביב. בוגר קורסים אוניברסיטאים בזואולוגיה ובבוטניקה. שימש כמנחה תכני ורכז קורסי מדריכים של בתי ספר שדה בחברה להגנת הטבע; וכרכז קורסי מורי דרך של משרד התיירות באוניברסיטת חיפה. כיום, בעל קבוצת 'ידע ארץ' - ייעוץ והדרכה. אזורי הדרכה בחו"ל: אירופה, איסלנד, אגן הים התיכון, אפריקה, תאילנד, ויטנאם, אינדונזיה, מרכז אסיה.
רפי משיוף - טייל ומדריך ותיק בשבילי המזרח הרחוק. בוגר החוג לפילוסופיה בהתמחות בפילוסופיות מזרחיות. למד תואר שני במדעי הדתות. מדריך בעל ניסיון עשיר למגוון יעדים במזרח הרחוק, מסרי לנקה ועד סין, בדגש על דרום מזרח אסיה.

אהד נבו - נולד ב 1978 בדרום אפריקה וגדל בהולנד ובירושלים. בוגר תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה באוניברסיטה העברית בהצטיינות יתרה, משלים כעת את לימודי התואר השני תוך התמחות באומנות בסין. לסין הגיע לראשונה לפני 10 שנים בעקבות תמונה ונשבה בקסמיה. במשך שנה טייל במגוון הנופים והמחוזות של סין, מבייג'ינג ועד טיבט. את דרכו בעולם הדרכת הטיולים החל בהדרכת טיולי ג'יפים של ה"איסוזו צ'אלנג'" בחבל יונאן, לפני כשבע שנים.
במשך שנתיים התגורר בסין, בעיר קונמינג, בירת חבל יונאן, למד סינית והדריך טיולים. בשנת 2008 עבר לבייג'ינג, שם גר כשנה ולקח חלק בחווית האולימפיאדה. במהלך השנים העמיק את היכרותו עם המקומות הנידחים יותר בסין, אך התמקצע גם בהיכרות אישית עם מסעדות הפאר והבארים הקטנים של הערים הגדולות. כיום, אהד מדריך טיולים לסין, וייטנאם, קמבודיה, נפאל, בהוטאן ומונגוליה. מתרגם ספרות סינית מודרנית לעברית ומשמש כמתורגמן למשלחות סיניות בארץ.

ד"ר רפי נצר - ביולוג וארכיאולוג. מדריך ותיק ומנוסה בטיולים בארץ ובחו"ל. מרצה במסגרות מגוונות. איש שדה מעולה, עם היכרות מעמיקה וניסיון רב בהדרכה בחלקים מגוונים של כדור הארץ. אוהב להדריך טיולים המשלבים טבע עם תרבות.

רפי פלד - חוקר ותיק של תרבויות הודו ובעל תואר שני כפול בדתות (ישראל, ארה"ב). שהה בהודו שנים רבות בהן פיתח הכרות אינטימית עם מגוון תרבויות מקומיות. מורה לסנסקריט – שפת הדת, החוק, והספרות של רבות ממסורות הודו, אותה למד ממורים מקומיים. בעל ניסיון הדרכה רב בתת היבשת ההודית ובסרי-לנקה.
איבון פלייטמן - אורוגוואית במוצאה, בוגרת לימודי ארכיאולוגיה של ארץ ישראל הקלאסית ואיגיפטולוגיה , אוצרת אומנות תרבויות אמריקה במוזיאון ישראל בהכשרתה. מדריכה ותיקה למגוון יעדים באמריקה הלטינית, בכללם מקסיקו, גואטמלה, פרו ובוליביה, סיציליה ומצרים.

אליק שחף - מורה דרך מוסמך ומדריך טיולים עתיר-ניסיון במגוון יעדים, בכללם איסלנד, מונגוליה, מרוקו, מצרים, אתיופיה ועוד מגוון רחב של יעדים באגן הים התיכון, אירופה והמזרח התיכון. מרצה ומדריך בעל השכלה רחבה בתחומי אנתרופולוגיה, ארכיאולוגיה, אגיפטולוגיה, היסטוריה ודתות.

ניסו קדם - בוגר פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. מדריך במגוון יעדים במזרח הרחוק ובאמריקה. מנהל חברת "אדמה".
ליאת קופילוביץ - בוגרת בית ספר מדיסין לרפואה סינית. עוסקת בחיי היומיום ברפואה סינית, שיאצו ורפלקסולוגיה ובהדרכת טיולים. חייתה ולמדה באינדונזיה במשך שנים ארוכות. דוברת אינדונזית שוטפת. מדריכה מנוסה לכל קצוות הארכיפלג האינדונזי.
ד"ר דיצה קמפלר - מטיילת כדי ללמוד ולומדת כדי לטייל מזה שנות דור ויותר. משתפת ומשתתפת כמדריכת הטיול במבחר יעדים מן המזרח הרחוק דרך אירופה המרכזית והים-תיכונית עד אמריקה התיכונה. ד"ר לגיאופיסיקה בדגש לעיצוב הנוף בתהליכים טקטוניים ובעלת עניין מיוחד בתרבויות ובקשר האישי עם בני המקום, בכל מקום.
אלי שנהב - ארכיאולוג והיסטוריון. לימד בסמינר לוינסקי למורים, הרצה בביה"ס לתיירות, כיהן כארכיאולוג הראשי של קק"ל והדריך בקק"ל בארץ ובחו"ל. היה מבכירי המדריכים של החברה להגנת הטבע בבתי ספר שדה, ועוזר מחקר אקדמי. מדריך טיולים ותיק משנת 1989, לאירופה, אסיה הקטנה, איי הים התיכון, צפון אמריקה וסין.
נסיכי העדשה
הרבה צלמים תרמו לאתר: מטיילים, מדריכים ועובדי החברה. אנחנו מבקשים להצדיע להם כאן:
אורי אור חוף - הודו, נפאל וטיבט

גליה דור- יפן

דוד אפיק - סין.

דנצ'ו ארנון - המדבר המערבי במצרים.

נגה בוסו - אינדונזיה, נפאל

אייל ברטוב - הודו, אפריקה.

יהויקים גביש - מקסיקו וגואטמלה.

ירדנה זיגמן-איגרא - אינדונזיה.

יואב חצרוני - סין ווייטנאם.

יותם יעקבסון - גיאורגיה, ארמניה, טיבט.

יעקב וחיה זרם - סלובקיה ואנטארקטיקה.

מרגלית לוין - סין, מרוקו, אוזבקיסטן, גואטמלה, בליז ומקסיקו.

אלה ליטביץ - דרום אמריקה.

ראובן מוזר - הודו.

דלית ענבר - וייטנאם, לאוס, הודו, ניו זילנד, בוטאן, הודו ונפאל.

רותי פלג - אלבניה.

איבון פלייטמן -מקסיקו, גואטמלה, פרו ובוליביה.

ניסו קדם - – איטליה, אינדונזיה, ארצות הברית, אתיופיה, בוטאן, בליז, בריטניה, גואטמלה, הודו, הונדורס, טורקיה, טיבט, יפן, ירדן, מיאנמר, מקסיקו, מרוקו, ניקרגואה, נפאל, סין, סלובניה, סרי לנקה, פנמה, קוסטה ריקה וקנדה.

זאב קובץ' - סין.

דיצה קמפלר - אלבניה.

יעל רקובר - ניו זילנד, אוסטרליה והודו.

עומר שייש - אוסטרליה, איטליה , הוואי, סין ותאילנד.

עודד שריג - מיאנמר.

Created by